Młodzi opolanie podążają śladami Ireny Sendlerowej

  • 19 kwietnia 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu w ramach obozu naukowego „Śladami Ireny Sendlerowej” 18 kwietnia odwiedzili Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, by porozmawiać o patronce i prawach dziecka.

Siódmoklasiści i gimnazjaliści z Opola w planach, poza pracą projektową i zbieraniem materiałów, mieli też m.in. warsztaty na temat Ireny Sendlerowej w Muzeum Polin, spotkania ze świadkami historii. Zwiedzali również różne miejsca związane z Ireną Sendlerową.

– To był bardzo uczciwy, odważny i dobry człowiek, bardzo empatyczny i oddany innym – mówił Rzecznik o Irenie Sendlerowej, wspominając spotkania, wręczenie Orderu Uśmiechu i historię przyznania najsłoneczniejszego z wyróżnień tej skromnej, niezwykłej postaci.

Młodzi ludzie pytali również o różne kwestie szkolne – co robić, by statut i regulamin szkoły był przestrzegany przez wszystkich. Polska młodzież jako najważniejsze prawo najczęściej wskazuje prawo do wyrażania własnego zdania – goście Rzecznika to potwierdzili.

Dlaczego nikt nas nie pytał o zdanie w tej sprawie? – mówiła w kontekście reformy oświaty jedna z uczennic klas siódmych Szkoły Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu.

Możesz podzielić się tym artykułem: