Rok Ireny Sendlerowej w Helu

  • 23 lipca 2018

W sobotę 21.07.2018 na Bulwarze Nadmorskim w Helu, w ramach wystawy poświęconej pamięci Ireny Sendler, odbył się konkurs dla dzieci pt. ” … przez pryzmat tolerancji” zorganizowany przez Helską Fundację Sapere Aude. Dzieci przez całą słoneczną sobotę wyrażały w obrazkach to co rozumieją pod słowem tolerancja. Przekrój wiekowy był bardzo szeroki. Do tematu rysunków inspirowała dzieci postać Ireny Sendlerowej, o której życiu i postawach mówiła wystawa a często rodzice, którzy w oparciu o wystawę, tłumaczyli dzieciom kim była bohaterka. Pomimo różnorodności wieku uczestników konkursu prace przedstawiały: współczucie, empatię, równość, bezinteresowność. Wystawa i konkurs spotkała się z dużym zainteresowaniem.

W konkursie wzięło udział 112 dzieci w wieku 4-17 lat. Rozdano 20 pakietów nagród ufundowanych przez Rzecznika Praw Dziecka. Pozostali uczestnicy ze względu na tymczasowy charakter pobytu w Helu i niemożność uczestnictwa w finale otrzymały upominki spośród gadżetów przekazanych przez biuro RPD i przygotowanych przez Fundację.

Wystawa poświęcona Irenie Sendlerowej zostanie pokazana na koncercie poświęconym jej pamięci w ramach XVIII Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

[z materiałów organizatorów]

Możesz podzielić się tym artykułem: