Spotkanie z autorką biografii Ireny Sendlerowej

  • 12 lutego 2018
Spotkanie z autorką biografii Ireny SendlerowejSpotkanie z autorką biografii Ireny SendlerowejSpotkanie z autorką biografii Ireny Sendlerowej

12 lutego br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się z Anną Mieszkowską – autorką książek o Irenie Sendlerowej m.in. pt. „Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej”. Spotkanie było okazją do wspomnień rozmów z Bohaterką tego roku, jak i snucia planów uhonorowania pamięci Matki Dzieci Holokaustu.

Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Sejm ustanowił 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. To doskonały czas, by przypomnieć biografię i dokonania tej wybitnej Polki, która całą wojnę pomagała Żydom, a ratując dzieci z getta narażała własne życie.

Anna Mieszkowska mierzy się z legendą, obala mity, podaje przemilczane fakty, a prezentując szereg dokumentów i zdjęć, w swojej książce przedstawia życie Ireny Sendlerowej także z prywatnej perspektywy. Autorka najlepiej wie jak Irena Sendlerowa zmieniała się w ikonę, była bowiem naocznym świadkiem budowania tej legendy – wspaniałej i pięknej jak działalność Ireny Sendlerowej.

Możesz podzielić się tym artykułem: