Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Kwiecień 2018

Koncert pamięci Ireny Sendlerowej

Kwiecień 27 | 11:0017:00
Soleckie Centrum Kultury, Bojowników o Wolność i Demokrację 1
Solec Kujawski, Polska
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Koncert pamięci Ireny Sendlerowej  w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim Na program muzyczny, przeplatany słowem o Irenie Sendlerowej oraz inscenizacją ruchową, złożą się występy solistów, zespołów kameralnych, chóru i orkiestry, w wykonaniu których  zabrzmią m.in. kompozycje  F. Chopina,  H. Wieniawskiego, G. Cacciniego,  G.Pergolesiego, G. Ph. Telemanna, F. Schuberta, K. Dębskiego,  B. Dowlasza, T. Szmidta, M.Steinera. 27 kwietnia 2018 r., godz. 11.00, Soleckie Centrum Kultury, ul.  Bojowników o Wolność i Demokrację 1  Solec Kujawski  

Dowiedz się więcej »
Czerwiec 2018

O Irenie Sendlerowej w Dublinie

Czerwiec 2 | 13:0020:00
Kilmore Diocesan Pastoral Centre, Cullies
Cavan, H12 E5C7 Irlandia
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Ireny Sendlerowej przy Ambasadzie RP w Dublinie z siedzibą w Cavan zaprasza na Szkolny Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pod hasłem „Każdemu kto tonie, należy podać rękę”, który odbędzie się dn. 2 czerwca 2018r. od godz. 13.00 w Kilmore Diocesan Pastoral Centre w Cavan.

Dowiedz się więcej »
Maj 2018

Uroczystość upamiętniająca Irenę Sendlerową

Maj 11 | 08:00Grudzień 1 | 17:00
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach, Górna 3
Ostrowiec Świętokrzyski, 27-400
+ Google Map
rok ireny sendlerowej logo

11 maja 2018 r. - uroczystość upamiętniająca osobę Ireny Sendlerowej pt. Musiałam im pomóc... Impreza zaplanowana została w Galerii Fotografii w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Spotkanie ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat heroicznej postawy naszej patronki, zostanie przedstawiona prezentacja na jej temat, wystawa prac plastycznych pt. Dzieci wojny, pantomima o życiu Ireny Sendlerowej. W uroczystości wezmą udział przede wszystkim uczniowie z ostrowieckich szkół wraz z nauczycielami, a także osoby związane z kulturą w mieście oraz przedstawiciele władz.   21 września 2018 r. - cykliczna uroczystość związana z dniem Kawalerów Orderu Uśmiechu; imprezę rozpocznie Korowód Uśmiechu, który przemaszeruje ulicami naszego osiedla; wraz z zaproszonymi gośćmi w korowodzie weźmie udział społeczność naszej szkoły, nauczyciele, członkowie Stowarzyszenia. Następnie odbędzie się część oficjalna - wystąpienia zaproszonych gości; po niej nastąpią gry i zabawy zorganizowane dla dzieci, połączone z poczęstunkiem.   Jesień 2018 r. - na wniosek p. Artura Zawadzkiego - Prezesa Stowarzyszenia prowadzącego Szkołę Podstawową w Częstocicach zostanie złożony projekt uchwały Rady Miasta dotyczący nazwania imieniem Ireny Sendlerowej Skweru, na którym powstanie plac zabaw i strefa rekreacji dla dzieci.

Dowiedz się więcej »
Kwiecień 2018

Finał konkursu “Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”

Kwiecień 11 | 10:00Maj 11 | 13:00
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, Stępkowskiego 17
Tarczyn,
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Program: rozpoczęcie godz.10.00 przedstawienie pt.:"Jestem z cienia" w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im.Ireny Sendlerowej w Tarczynie konkurs sprawdzający wiedzę ogłoszenie wyników konkursu multimedialnego i wręczenie nagród projekcja nagrodzonych prac multimedialnych ogłoszenie wyników konkursu sprawdzającego wiedzę i wręczenie nagród poczęstunek zakończenie około godz.13.00

Dowiedz się więcej »

Wydarzenia w Bibliotece w Świebodzicach

Kwiecień 1 | 08:00Czerwiec 7 | 17:00

Projekcja filmu pt. „ Dzieci Ireny Sendlerowej”( kwiecień). Wystawa poświęcona Irenie Sendlerowej (maj). Zajęcia edukacyjne dla klas IV- VII- lekcje biblioteczne - w oparciu o książkę Anny Czerwińskiej-Rydel "Listy w butelce.” (maj) Dama Orderu Białego- impreza czytelnicza  poświęcona Irenie Sendlerowej - gimnazjum i liceum. Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel autorką książki pt. „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej.” w ramach akcji z „ Książką na walizkach”-  7 czerwiec 2018 r. http://www.biblioteka.swiebodzice.pl/

Dowiedz się więcej »
Marzec 2018

Projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie

Marzec 15 | 08:00Maj 23 | 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 4 im. Legionów Polskich 1914-1918, Jana Pawła II 2
Legionowo, 05-119 Poland
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

"bo dzieci są najważniejsze..." Innowacja dla uczniów klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie poświęcona losom dzieci w czasie II wojny światowej, okupacji i Holocaustu w Roku Ireny Sendlerowej. Autor projektu: Dorota Hepner - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP4 Innowacja „ bo dzieci są najważniejsze”  stworzona została jako działanie upamiętniające Rok Ireny Sendlerowej,  skierowane do społeczności lokalnej w trosce o upowszechnianie wiedzy o Irenie Sendlerowej oraz idei, którymi się kierowała. Celem jest zainteresowanie uczniów tematyką II wojny światowej, okupacji i Holokaustu w Polsce, jak i rozpropagowanie historii lokalnej, której nową, nieznaną kartę otwiera przed nami książka Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie dr. Jacka Szczepańskiego, dotycząca obecności mniejszości żydowskiej w historii miasta. Projekt zakłada także włączenie do współpracy Domu Dziecka w Chotomowie, w którym w czasie okupacji hitlerowskiej Irena Sendlerowa umieszczała dzieci wyprowadzone z getta.  

Dowiedz się więcej »
Luty 2018

Projekt edukacyjno-wychowawczy obchodów Roku Ireny Sendlerowej w Stołecznej

Luty 15 | 08:00Czerwiec 22 | 17:00
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, Stołeczna 9
Trzcińsko-Zdrój, 74-510
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Projekt ma na celu przybliżenie społeczności szkolnej wartości, jakimi kierowała się w swoim życiu Irena Sendlerowa. Promocję działalności osób, które z godnością noszą Order Uśmiechu oraz zachęcanie do ich naśladowania poprzez osobiste zaangażowanie uczniów w pomoc na rzecz innych w ramach działalności charytatywnej. Propagowanie i szerzenie idei dobra w swoim środowisku. Cek projektu Prezentowanie wiedzy na temat życia i działalności Ireny Sendlerowej. Zachęcanie uczniów do działań zgodnych z wartościami wyznawanymi przez Irenę Sendlerową. Rozwijanie wrażliwości uczniów na cudzą krzywdę. Kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, popularyzacja postaw opartych na bezinteresowności i pomocy potrzebującym. Popularyzacja -wiedzy na temat historii, tradycji i kultuly żydowskiej. Ksztaftowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur i narodowości. Poszerzanie wiedzy na temat II wojny światowej i Holokaustu.

Dowiedz się więcej »
Marzec 2018

Projekt szkolny “Irena Sendlerowa – najważniejsze w życiu jest dobro”

Marzec 1 | 08:00Czerwiec 22 | 17:00
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach, Rydułtowska 8
Gaszowice, 44-293 Polska
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Projekt będzie obejmował działania realizowane w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Polskim Językime Nauczania im. Jana Pawła II w Strzelczyskach na Ukrainie.  W czasie pobytu ucznów z Ukrainy w Gaszowicach nastąpi wspólna realizacja części punktów programu, który obejmuje m.in.: zajęcia w ramach lekcji historii oraz lekcji wychowawczych w oparciu o materiały "Irena Sendlerowa - multimedialne wydawnictwo naukowe"; wspólne oglądanie filmu "Dzieci Ireny Senlderowej" reż. John Kent Harrison; okolicznościowe gazetki ścienne; wykonanie projektów plakatów i zakładek do książek nawiązujacych do Ireny Sendlerowej; konkurs wiedzy "Życie i dzieło Ireny Sendlerowej"; konkurs plastyczny i literacki; spektakl oraz film przygotowany przez szkolną grupę teatralno-filmową; wycieczka do Rybnika "Śladami kultury żydowskiej" (klasy Vi VI).    

Dowiedz się więcej »
Maj 2018

Rozstrzygnięcie konkursu o Irenie Sendlerowej “Pamięć w butelce”

Maj 16
Biblioteka Miejska w Cieszynie, Głęboka 15
Cieszyn, 43-400 Polska
+ Google Map
Irena Sendlerowa Fot. A. Wolf

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego dla uczniów szkół podstawowych i panadpodstawowych pt. „Pamięć w butelce" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Anny Czerwińskiej-Rydel; wręczenie nagród laureatom odbędzie się przed spektaklem w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Dowiedz się więcej »

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Maj 15
Biblioteka Miejska w Cieszynie, Głęboka 15
Cieszyn, 43-400 Polska
+ Google Map

Dwa spotkania z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki „Listy w butelce" w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (godz. 9:00 i 11:00) Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.  Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o słynnych gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzne o wielkich gdańskich artystach). Na podstawie jej książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita powstał spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura. www.annaczerwinskarydel.pl  

Dowiedz się więcej »
+ Export Events