Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Marzec 2018

Projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie

Marzec 15 | 08:00Maj 23 | 17:00
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 4 im. Legionów Polskich 1914-1918, Jana Pawła II 2
Legionowo, 05-119 Poland
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

"bo dzieci są najważniejsze..." Innowacja dla uczniów klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie poświęcona losom dzieci w czasie II wojny światowej, okupacji i Holocaustu w Roku Ireny Sendlerowej. Autor projektu: Dorota Hepner - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP4 Innowacja „ bo dzieci są najważniejsze”  stworzona została jako działanie upamiętniające Rok Ireny Sendlerowej,  skierowane do społeczności lokalnej w trosce o upowszechnianie wiedzy o Irenie Sendlerowej oraz idei, którymi się kierowała. Celem jest zainteresowanie uczniów tematyką II wojny światowej, okupacji i Holokaustu w Polsce, jak i rozpropagowanie historii lokalnej, której nową, nieznaną kartę otwiera przed nami książka Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie dr. Jacka Szczepańskiego, dotycząca obecności mniejszości żydowskiej w historii miasta. Projekt zakłada także włączenie do współpracy Domu Dziecka w Chotomowie, w którym w czasie okupacji hitlerowskiej Irena Sendlerowa umieszczała dzieci wyprowadzone z getta.  

Dowiedz się więcej »
Luty 2018

Projekt edukacyjno-wychowawczy obchodów Roku Ireny Sendlerowej w Stołecznej

Luty 15 | 08:00Czerwiec 22 | 17:00
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, Stołeczna 9
Trzcińsko-Zdrój, 74-510
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Projekt ma na celu przybliżenie społeczności szkolnej wartości, jakimi kierowała się w swoim życiu Irena Sendlerowa. Promocję działalności osób, które z godnością noszą Order Uśmiechu oraz zachęcanie do ich naśladowania poprzez osobiste zaangażowanie uczniów w pomoc na rzecz innych w ramach działalności charytatywnej. Propagowanie i szerzenie idei dobra w swoim środowisku. Cek projektu Prezentowanie wiedzy na temat życia i działalności Ireny Sendlerowej. Zachęcanie uczniów do działań zgodnych z wartościami wyznawanymi przez Irenę Sendlerową. Rozwijanie wrażliwości uczniów na cudzą krzywdę. Kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, popularyzacja postaw opartych na bezinteresowności i pomocy potrzebującym. Popularyzacja -wiedzy na temat historii, tradycji i kultuly żydowskiej. Ksztaftowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur i narodowości. Poszerzanie wiedzy na temat II wojny światowej i Holokaustu.

Dowiedz się więcej »
Marzec 2018

XVI Rejonowy Konkurs Recytatorski pod hasłem “DZIECI HOLOCAUSTU”

Marzec 23 | 10:0017:00
Centrum Kultury i SPortu w Jabłonowej Pomorskim, Rynek 9
Jabłonowo Pomorskie, 87-330 Polska
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim i Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskiem. Każda edycja poświęcona jest innemy wielkiemu Polakowi. W 2018 roku, szesnasta edycja konkursu będzie poświęcona Irenie Sendlerowej. Podczas konkursu zostanie wystawione przedstwienie teatralne dotyczące działalności Ireny Sendlerowej, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego. Wydarzenie pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Dowiedz się więcej »
Luty 2018

Konkurs “Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”

Luty 16 | 08:00Marzec 22 | 17:00
rok ireny sendlerowej wydarzenie

W związku z Rokiem Ireny Sendlerowej Liceum Ogólnokształcące im. Ireny Sendlerowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarczynie zorganizowało konkurs dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych (plastyczny), V – VII i klasy gimnazjum (komiks) i szkoły ponadgimnazjalne (rozprawka) poświęcony Irenie Sendlerowej pod nazwą: Wspomnienie o Irenie Sendlerowej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnych z powiatu piaseczyńskiego i okolicznych powiatów. Termin składania prac plastycznych mija 15 marca 2018 roku na adres organizatora. Zgłoszenia szkół chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Irenie Sendlrowej należy przesłać w terminie do 28 lutego 2018r.  drogą elektroniczną na adres organizatora:  zsp_tarczyn@poczta.onet.pl . Pełen regulamin konkusu: Wspomnienie o Irenie Sendlerowej  

Dowiedz się więcej »
Marzec 2018

Projekt szkolny “Irena Sendlerowa – najważniejsze w życiu jest dobro”

Marzec 1 | 08:00Czerwiec 22 | 17:00
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach, Rydułtowska 8
Gaszowice, 44-293 Polska
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Projekt będzie obejmował działania realizowane w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Polskim Językime Nauczania im. Jana Pawła II w Strzelczyskach na Ukrainie.  W czasie pobytu ucznów z Ukrainy w Gaszowicach nastąpi wspólna realizacja części punktów programu, który obejmuje m.in.: zajęcia w ramach lekcji historii oraz lekcji wychowawczych w oparciu o materiały "Irena Sendlerowa - multimedialne wydawnictwo naukowe"; wspólne oglądanie filmu "Dzieci Ireny Senlderowej" reż. John Kent Harrison; okolicznościowe gazetki ścienne; wykonanie projektów plakatów i zakładek do książek nawiązujacych do Ireny Sendlerowej; konkurs wiedzy "Życie i dzieło Ireny Sendlerowej"; konkurs plastyczny i literacki; spektakl oraz film przygotowany przez szkolną grupę teatralno-filmową; wycieczka do Rybnika "Śladami kultury żydowskiej" (klasy Vi VI).    

Dowiedz się więcej »
Maj 2018

Rozstrzygnięcie konkursu o Irenie Sendlerowej “Pamięć w butelce”

Maj 16
Biblioteka Miejska w Cieszynie, Głęboka 15
Cieszyn, 43-400 Polska
+ Google Map
Irena Sendlerowa Fot. A. Wolf

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego dla uczniów szkół podstawowych i panadpodstawowych pt. „Pamięć w butelce" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Anny Czerwińskiej-Rydel; wręczenie nagród laureatom odbędzie się przed spektaklem w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Dowiedz się więcej »

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Maj 15
Biblioteka Miejska w Cieszynie, Głęboka 15
Cieszyn, 43-400 Polska
+ Google Map

Dwa spotkania z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki „Listy w butelce" w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (godz. 9:00 i 11:00) Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.  Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o słynnych gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzne o wielkich gdańskich artystach). Na podstawie jej książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita powstał spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura. www.annaczerwinskarydel.pl  

Dowiedz się więcej »

Spektakl o Irenie Sendlerowej

Maj 16 | 13:0014:00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, Plac Teatralny 1
Cieszyn, 43-400 Polska
+ Google Map
rok ireny sendlerowej wydarzenie

Autorski spektakl w Teatrze im. A. Mickiewicza pt. „Listy w butelce — opowieść o Irenie Sendlerowej" w wykonaniu dzieci z Teatru Tańca Marioli Ptak. Libretto spektaklu wg książki Anny Czerwińskiej- Rydel pod tym samym tytułem. Spektakl baletowy dla dzieci i młodzieży na podstawie książki Anny Czerwińskiej Rydel "Listy w butelce".  Libretto odnosi się do opowieści o Irenie Sendlerowej, ale też w nawiązaniu do współczesności, że cierpienia wojny i exodus ludzi to nie tylko historia lecz także rzeczywistość tuż obok nas. Jest jednak nadzieja. Ludzka solidarność. Że ktoś odnajdzie list w butelce, że pomoże w tym cierpieniu. Cele spektalu: rozbudzenie empatii na krzywdę w świecie, dzielenie się dobrem, walka ze swoim strachem, zachwyt nad cudem życia, zachęta do naśladowania postawy Ireny Sendlerowej. Pomysł na stworzenie spektaklu zrodził się z inspiracji, jaką była rozmowa z Anną Czerwińską-Rydel o Irenie Sendlerowej. Działanie ma być stworzone przez dzieci dla dzieci, jako opowieść o nadziei poprzez taniec i muzykę, której celem jest zwrócenie uwagi widzów na to, że czasami wystarczy iskierka by rozproszyć ogrom mroku. Irena Sendlerowa zostawiła nam zadanie, abyśmy szukali i odnajdywali w naszym życiu samotnych „listów w butelce". Wiele dzieci wciąż wędruje i szuka domu, zostawiając po drodz swoje listy — słowa,…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events